1 Peticion për zgjedhje të reja 2020 - Nënshkruaje dhe Shpërndaje nëse e mbështet peticionin!
Peticion për zgjedhje të reja në 2020

Peticion për zgjedhje të reja në 2020

Ky peticion është i lancuar nga disa veprimtar të dalluar në mërgatë.

Ne, në kohën kur Covid-19 është shpallur pandemi në tërë botën, respektojmë masat e Qeverisë së Kosovës dhe kërkojmë në mënyrë më demokratike që me këtë peticion të mbahen zgjedhje të reja më 2020 dhe kundërshtojmë formimin e çfarëdo qeverie tjetër.

Çfarë dëshirojmë të arrijmë me këtë peticion:

1. Më këtë peticion kërkohen zgjedhje të reja!
2. Zgjedhjet të mbahen menjëherë pas përfundimit të pandemisë.
3. Qeveria në detyrë të qëndrojë deri në zgjedhje.

Të gjitha rezultatet do të mblidhen, do të analizohen dhe do t’i dërgohen Kuvendit të Kosovës, Parlamentin Evropian, Washingtonit dhe në ambasadave të Republikës së Kosovës në mënyrë elektronike dhe të shtypur.


Të dhënat tuaja do të jenë diskrete dhe nuk do të shfaqen në publik. Vetëm nëse komentoni, atëherë shfaqet emri, mbiemri dhe komenti juaj.

Komente (30898)

Skender gashi 27.06.2020 at 13:41
Duam zgjedhje sa me shpejt ta shpetojm kosoven
Albina Lushaj 27.06.2020 at 13:11
Duam zgjedhje qe populli te vendos per fatin e vet. Vetem VV-sja jene per popullin dhe bejne shtetin juridik.
Mirvete Stublla 27.06.2020 at 12:21
Duam Zgjedhje !
Besa Lushaj 27.06.2020 at 11:42
Duam zgjedhje te reja ku populli te vendos, e jo Isa Mustafovici me bandat e tij, te beje cfare te duan me popullin.
Vetem me VV-sjen e bejme shtetin juridik!
Shqipe Luashaj 27.06.2020 at 11:37
Duam zgjedhje te reja, ku popullit t`i votoj udheheqesit, e jo sikur sot qe LDK-aka, sikur ne kohen e komunizmit, te beje cfare te duan. Pra, te zgjedhin veten, vetem per interesat e tyre mafioze. Vetem me VV-sjen behet shteti juridik.
Alban Lushaj 27.06.2020 at 11:32
Duam te na udheheq VV-sja NE KRYE ME Albin Kurtin Kryeminister, se te tjeret jane tradhetare dhe hajdute.
Hashim Lushaj 27.06.2020 at 11:23
Patjeter zgjedhje te reja, se me keta mafiashet e deritashem te LDK-akave dhe te PDK-akave, nuk behet shteti. Ata duan te na rikthejne serish nder shkieni, ngase jane te njejte sikur shkiet.
Fatmire Ahmeti 27.06.2020 at 11:18
Duam zgjedhje te reja, se mjafte me me mafiozat e deritashem te prier prej LDK-ucave dhe te PDK-ucave.
Afrim N Mustafa 27.06.2020 at 08:53
Duam zgjedhje
Hajri domuzeti 27.06.2020 at 08:28
Duam zgjedhje jemi 6 persona t rritur n familje duam zgjedhje
Leonora haliti 26.06.2020 at 23:11
Oh veq me Vv❤️
Minire Hasanaj 26.06.2020 at 23:06
Zgjedhje te reja
Arian Vitija 26.06.2020 at 17:21
VV 51 %
Duam zgjedhje
Gjevrije Llugaxhiu 26.06.2020 at 07:56
Duam Zgjedhje te reja
Mustafa Llugaxhiu 26.06.2020 at 07:55
Duam Zgjedhje te reja
Azem Ceka 25.06.2020 at 19:55
Gjithmon ME ❤ LVV DO JEM DHE DO MBETEM
Blerim Krasniqi 25.06.2020 at 09:04
E vetmja zgjidhje janë Zgjedhjet !
Lavdije shala 24.06.2020 at 23:19
Me zemer.V.V
RIFAT SHALA 24.06.2020 at 23:17
Une votoj .V.V SE ESHT SPERESA E KOSOVES.
Kozmaci Bukurije 24.06.2020 at 19:23
Pershendetje me zemer VV

Une votoj per Vetëvendosjen, sepse kjo ështe Rruga më e drejtë për ta ndertaur Kosovën. Vetëm me Albin Kurtin, do mund të shohim përseri Driten në Atdheun tonë të dashur!

Bukurije Kozmaçi Mehani
Bardhyl Mahmuti 24.06.2020 at 15:19
Kthimi te sovrani është rrugë e vetme për të dalë nga kjo lojë ping-pongu rreth legalitetit dhe legjitimitetit të qeverisë.
Fehmi Zeqiri 23.06.2020 at 19:58
Duam zgjedhje
Asdren Murati 23.06.2020 at 19:55
V V
Dardan Gashi 23.06.2020 at 14:32
Lvv
Fadil sadiku 23.06.2020 at 13:04
LVV GJITH
Basri Behrami 22.06.2020 at 23:33
Zgjedhje sa Na shpejt
Ismailshaqiri 22.06.2020 at 20:53
Duam zgjedhje
Ismail shaqiri 22.06.2020 at 20:49
Duam zdhedhje
Shefki Demiri 22.06.2020 at 20:36
E kam nenshkrue peticionin ketu ne geneve Po edhe niher a shkrujta prsh
Ali Zhabota 22.06.2020 at 20:24
Duam Zgjedhje e jo me hajna pa meriten e popullit.
Naim Bajra 22.06.2020 at 20:21
Poshtë nepotizmi, hajnija dhe korrupsioni, duam zgjedhje..
Mazllom 22.06.2020 at 19:29
Zgjedhje sa ma para qe esht e mundur para se me nau ba von shum sepse Kosova po rrezikohet meniher zgjedhje sa ma shpejt qe esht e mundur vllazen e motra tfala gurbetqari
Ilir berisha 22.06.2020 at 19:26
Duam zgjedhje sa më shpejtë
Sylejman Rexha 22.06.2020 at 19:25
Duam zgjedhje dhe drejtësi e Jo Hajni
Kumrije koraqi 22.06.2020 at 11:40
Duam Zgjedhje
Afrim koraqi 22.06.2020 at 11:35
Duam qeveri legjitime e jo qeveri te gatuara prej idivideve ZGJEDHJET
Afrim koraqi 22.06.2020 at 10:50
Duam zgjedhje e jo qeveri të iponuera qeveri legjitime te te zgjedhura nga vota e popullit e jo qeveri te gatuara per sherbime personale e klanore ZGJEDHJE
Afrim koraqi 22.06.2020 at 10:46
Duam zghedhje leghitime jo qeveri te zghedhura e te imponuera Respekto voten e popullit
Arton Gjukaj 22.06.2020 at 01:14
Duam ZGJEDHJE
Seide Vishaj 21.06.2020 at 18:11
Duam Zgjedhje
Bujar Vishaj 21.06.2020 at 18:09
Duam Zgjedhje
Bujar Vishaj 21.06.2020 at 18:07
Diamond Zgjedhje
Bujar Vishaj 21.06.2020 at 18:06
Dum Zgjedhje
Raif ibishi 21.06.2020 at 01:52
Duam zgjedhje te reja
Avni Hasani 20.06.2020 at 16:44
F
Shefqet Ademaj 20.06.2020 at 02:05
Vetem vita e popullit eshte legjitime
Kreshnik Piraj 19.06.2020 at 08:23
Duam zgjedhje
Alban Gashi 19.06.2020 at 06:38
Duamzgjedhje
Zejnepe elezi 18.06.2020 at 22:14
Vv
Fehmi elezi 18.06.2020 at 22:11
Veq VV ne Krye te qeveris
  • Peticion për
    zgjedhje të reja brenda këtij viti (më 2020)

  • Kosovë
  • Peticioni mbaron edhe
    Peticioni i mbyllur.
  • 68345Mbështetës
    45.563333333333% arritur 150,000

Nënshkruaj peticionin

Peticioni i mbyllur.